Własny biznes czyli praca na kilka etatów

Własny biznes czyli praca na kilka etatów Wydaje się, że praca na własny rachunek jest spełnieniem marzeń. Jednak czy faktycznie jest to taka przyjemna opcja? Po pierwsze praca na własny rachunek sprawia, że pracujemy całą dobę. Nie ma tu pracy przez 8 godzin i spokojnego odpoczynku w domu. nie, człowiek zawsze w jakiś sposób jest w pracy. Nawet jeżeli zatrudnia pracownika, to i tak musi być pod telefonem. Jest właścicielem, a wiec każdy oczekuje, że będzie dostępny. Dochodzi do tego fakt, że pracując na własny rachunek musimy bardzo rozsądnie gospodarować zasobami – w każdej branży są gorsze i lepsze okresy. Prowadząc własny biznes w pewien sposób jesteśmy szefem, pracownikiem, kadrowym, księgowym. Wszystko podlega naszej kontroli. Żyjemy w ciągłym stresie, czy firma się utrzyma, czy konkurencja nas nie wygryzie? Czy sytuacja polityczna nie wpłynie na nasza firmę? Będąc w domu wymyślamy rozwiązania problemów, na urlopie patrzymy z niepokojem na telefon. Praca dla siebie to najtrudniejszy rodzaj pracy.

Kategoria: Ubezpieczenia. Tagi: , ,

Polskie przedsiębiorstwo

Polskie przedsiębiorstwo Każde przedsiębiorstwo realizuje swoje cele, jakimi są zaspokajanie potrzeb społecznych, dążenie do utrzymania się na rynku i maksymalizacji zysku. Właśnie przez realizację tych celów przedsiębiorstwo określa swoją pozycją na rynku. Promocyjna zdolność marki obejmuje takie cechy jak: jasność, nowatorstwo idei, łatwość postrzegania oraz kojarzenia, estetyka, lakoniczność i nie wywoływanie dwuznacznych lub negatywnych skojarzeń. Werbalna część marki powinna być łatwa do wymowy. Funkcja gwarancyjna marki jest związana z gwarancją stałej jakości. Z założenia produkty markowe powinna cechować stała jakość. Jak się ma tu styl, moda, czy też uroda? Funkcja gwarancyjna jest szczególnie ważna dla konsumentów pragnących ponowić zakup, oczekują oni bowiem od produktu markowego takiego samego poziomu satysfakcji. Istotną rolą tej funkcji jest kreowanie związku z klientem co może prowadzić do lojalności wobec marki. Współczesny rynek stwarza klientom liczne możliwości dokonywania wyboru spośród produktów konkurencyjnych ze sobą nie tyle samym wyborem, ile zakresem i jakością usług towarzyszących ich sprzedaży. W konkurencji zwyciężają przedsiębiorstwa oferujące wyższy standard usług, lepiej zaspokajające wymagania nabywców, co do miejsca, czasu i warunków dokonywania zakupu. Przepisy te zapewniają konsekwencję działania, bezpieczeństwo, integralność i uczciwość, dzięki czemu dystrybutorzy i klienci mają pełne zaufanie do systemu sprzedaży bezpośredniej. Zastosowany przez firmę system sprzedaży bezpośredniej został pozytywnie zweryfikowany przez rynek. Jest on inny od tych, jakie głównie obowiązują na rynku. Jest dobrze zorganizowany, dlatego też jest przychylnie postrzegany przez dystrybutorów i potencjalnych klientów.

Kategoria: Biznes. Tagi: , ,

Zaufanie do firmy

Zaufanie do firmy Zaufanie do firmy, jej systemu działania, jest bardzo ważne w budowaniu pozytywnego wizerunku. Klienci mając pełne zaufanie do firmy będą kupowali jej produkty oraz będą proponować je innym. Zadowolony klient to najlepsza reklama dla firmy. Strategia marketingowa jest przemyślana i konsekwentna, opiera się na zdobywaniu zaufania klienta i doradztwie ze strony dystrybutorów. To właśnie w dystrybutorach tkwi największa siła w promowaniu produktów. Z każdym rokiem wzrastają obroty firmy. Jak się ma tu styl, moda, czy też uroda? Wzrostom obrotu towarzyszy również sukces niezależnych dystrybutorów, którzy go wypracowali. Wielu ludzi zaangażowanych w działalność ugruntowuje swoją osobowość, rozwija w sobie takie cechy jak: wiara w samego siebie, zdolność słuchania oraz łatwość wypowiadania się publicznie. Nieśmiali wyzbywają się swojej rezerwy, gadatliwi stają się bardziej uważni na oczekiwania innych. System ten pozwala zamienić pospolitą, destruktywną rywalizację na konstruktywną wzajemną pomoc oraz kosztem wytężonej i zapamiętałej pracy, osiągnąć zarobki, które doprowadzą wielu do niezależności finansowej, niemożliwej do osiągnięcia w tradycyjnym systemie. Pod wpływem konfrontacji z przeżyciami i relacjami ofiar traumatycznych wydarzeń następują naturalne przemiany schematów poznawczych (przekonań, oczekiwań i przypuszczeń dotyczących siebie i innych) u osób pomagających, nazywane zastępczą traumą. Zetknięcie się terapeuty z urazowym przeżyciem klienta może godzić w jego potrzebę wiary w życzliwość innych osób i szacunek do nich. Po pewnym okresie stykania się z okrucieństwem i przemocą terapeuta może odkryć, że jego poglądy stały się bardziej cyniczne bądź pesymistyczne. Brak zgodności między przekonaniem o pozytywnej naturze człowieka a realnością zła i krzywdy staje się bolesny, szczególnie, gdy terapeuta miał uprzednio idealistyczne poglądy. W ślad za zmianą przekonań idzie zgorzknienie, cynizm, złość do ludzi, zwątpienie i dewaluacja zaufania.

Kategoria: Biznes. Tagi: , ,

Kto lepiej poprowadzi firmę – kobieta czy mężczyzna?

Kto lepiej poprowadzi firmę – kobieta czy mężczyzna? Samo zadanie tego pytania można podciągnąć pod seksizm i dyskryminację, jednak jeżeli już zostało zadane można się nad nim zastanowić. Mężczyźni i kobiety różnią się i twierdzenie, że tak nie jest mimo popularności w ostatnich latach jest bzdurą. Mamy różne predyspozycje i inaczej postrzegamy pewne rzeczy. Są oczywiście wyjątki, ale jak to z wyjątkami bywa jest ich niewiele. Czy kobieta prowadząca firmę będzie dokładnie takim samym szefem jak mężczyzna? Może jej cierpliwość jest większa, a zdolności analityczne większe? Mężczyźni są bardziej podatni na sytuacje stresowe, mimo to częściej zachowują w ich przypadku trzeźwy umysł. Jak to wygląda w rzeczywistości? Kto lepiej zarządza personelem, podejmuje lepsze decyzje? Mężczyzna może podejmować bardziej śmiałe decyzje, w jego żyłach od wieków płynie nutka hazardzisty, a kobiety są rozważniejsze? Czy to tylko stereotypy, które obecnie nie mają wiele wspólnego z rzeczywistością. Pewne jest, że i kobieta i mężczyzna może prowadzić firmę bardzo dobrze, może też sprawić, że szybko zbankrutuje. Płeć niewiele ma z tym wspólnego – obecnie liczą się umiejętności i predyspozycje personalne.

Kategoria: Biznes. Tagi: , , ,