Własny biznes czyli praca na kilka etatów

Własny biznes czyli praca na kilka etatów Wydaje się, że praca na własny rachunek jest spełnieniem marzeń. Jednak czy faktycznie jest to taka przyjemna opcja? Po pierwsze praca na własny rachunek sprawia, że pracujemy całą dobę. Nie ma tu pracy przez 8 godzin i spokojnego odpoczynku w domu. nie, człowiek zawsze w jakiś sposób jest w pracy. Nawet jeżeli zatrudnia pracownika, to i tak musi być pod telefonem. Jest właścicielem, a wiec każdy oczekuje, że będzie dostępny. Dochodzi do tego fakt, że pracując na własny rachunek musimy bardzo rozsądnie gospodarować zasobami – w każdej branży są gorsze i lepsze okresy. Prowadząc własny biznes w pewien sposób jesteśmy szefem, pracownikiem, kadrowym, księgowym. Wszystko podlega naszej kontroli. Żyjemy w ciągłym stresie, czy firma się utrzyma, czy konkurencja nas nie wygryzie? Czy sytuacja polityczna nie wpłynie na nasza firmę? Będąc w domu wymyślamy rozwiązania problemów, na urlopie patrzymy z niepokojem na telefon. Praca dla siebie to najtrudniejszy rodzaj pracy.

Kategoria: Ubezpieczenia. Tagi: , ,

Ubezpieczenie zbiorowe

Ubezpieczenie zbiorowe W ubezpieczeniach zbiorowych wyróżnia się jeszcze ubezpieczenia grupowe, których cechą szczególną jest ujednolicony dla całej grupy system ryzyka ( ryzyka osobowego), a także ujednolicony poziom składek i świadczeń. Ze względu na cel ubezpieczyciela można wyróżnić ubezpieczenia wzajemne i komercyjne. Ubezpieczenia komercyjne oferowane są przez zakłady ubezpieczeń niezależnie od ubezpieczonych, w celu osiągnięcia zysku. Ubezpieczenia wzajemne świadczone są przez zakłady, które czynią to w interesie swoich członków (towarzystwa ubezpieczeń wzajemnych), lub właścicieli (zależne towarzystwa ubezpieczeń). W ich przypadku podstawowym celem działalności jest zaspokajanie potrzeb swoich członków (właścicieli), a nie osiąganie zysku, choć w obu przypadkach możliwe jest prowadzenie zewnętrznej działalności ubezpieczeniowej. Jak się ma tu budownictwo, nieruchomości, czy też architektura? Ubezpieczenia wzajemne powinny także zapewniać niższe składki i bardziej elastyczny zakres ochrony, jak i dogodny system likwidacji szkód. Na koniec trzeba jeszcze wyróżnić dwie kategorie ubezpieczeń, do których nie mają zastosowania przepisy kodeksu cywilnego o umowie ubezpieczenia. Dotyczy to ubezpieczeń morskich i reasekuracji. Ubezpieczenia morskie cechuje odrębność historyczna i rozwojowa, a w efekcie także odrębność miejsca regulacji (kodeks morski), stosowanych terminów i niektórych zasad funkcjonowania (np. instytucja abandonu czyli zrzeczenia się praw do przedmiotu ubezpieczenia, czy pośrednictwa ubezpieczeniowego). W opozycji do ubezpieczeń morskich mówi się o ubezpieczeniach lądowych, co do których stosuje się przepisy o umowie ubezpieczenia z kodeksu cywilnego. Ubezpieczenia lądowe obejmują także ubezpieczenie lotnicze i żeglugi śródlądowej.

Doładuj telefon przez bank

Doładuj telefon przez bank Masz internetowe konto w banku, a akurat musisz sobie doładować telefon, a nie chce Ci się iść do sklepu po doładowanie? Nie musisz nigdzie wychodzić, tyle co przejść się do komputera, czy po laptopa. I wtedy wystarczy tylko, że zalogujesz się poprawnie, na swoje konto internetowe, w swoim banku i tam masz osobną już przygotowaną opcję doładuj telefon. Wtedy wchodzisz w tą opcję, wybierasz zadowalającą Cię kwotę, i przelewasz pieniądze zgodnie z dalszą instrukcją. Wszystko jest czytelne i każdy może sobie poradzić z tą instrukcją. Łatwo, szybko i przyjemnie, bez zbędnego wychodzenia z domu i marnowania czasu. Żadnych ukrytych druczków, ani dodatkowych opłat. Nie musisz nigdzie wychodzić. Nie musisz stać w kolejce tylko po to doładowanie. Po takim doładowaniu konta, sumę, którą zaznaczyłeś masz w przeciągu 15minut lub nawet krócej, w zależności od pracy banku, na swoim telefonie. Najczęściej też przychodzi sms potwierdzający, że dostałeś właśnie doładowanie na swój telefon. Wtedy masz pewność, że wybrałeś dobry numer i dobrą kwotę doładowania. Nie musisz płacić dodatkowych opłat, żadnych prowizji, tylko tyle jaką kwotę wybrałeś nic więcej. Tyle za ile chcesz doładować, tyle wybierasz na stronie banku. Nie musisz też wpisywać ręcznie kodu, bo samo Ci się już doładuje wybraną przez Ciebie kwotą. Także doładowywując swoje konto przez stronę internetową banku zyskasz na czasie, bo zajmie ci to parę sekund i na twoim koncie pojawi się wybrana kwota doładowania.

Kategoria: Ubezpieczenia. Tagi: , ,

Zasiłek macierzyński a praca na cały etat

Zasiłek macierzyński a praca na cały etat Zasiłek macierzyński przysługuje kobietą, które urodziły, gdy były zatrudnione. Jest to kwota 80, 100 lub 60 procent ich wypłaty w zależności od tego, jaką opcję zasiłku wybiorą. Jest to zasiłek wypłacany za urlop macierzyński, który miałyby u pracodawcy, a który straciły w wyniku nie przedłużenia mowy o pracę. Teraz pytanie na co powinny poświęcić czas, który za ten zasiłek jest wypłacany. Logicznym wydaje się, że na dziecko? Skoro dostają pensję za urlop na opiekę nad dzieckiem to to właśnie powinny robić. A owszem mogą to robić. Mogą również oddać pociechy do żłobka lub babci i pójść do pracy. Bo prawo nie wyklucza możliwości pracowania podczas pobierania zasiłku. Czy jest to rozsądne? Trudno ocenić, bo sytuacje rodzinno – finansowe są najróżniejsze. Wydaje się jednak, że jest tu pewna niezgodność. Bo urlop macierzyński powinien być poświęcany dla matki i dziecka lub co również jest możliwe dla ojca i dziecka. Czy zatem powinno się pozwolić matce na pracę na cały etat? Czy zasiłek nie powinien być wtedy zmniejszany? Czy z drugiej strony nie byłoby to wpędzanie rodziców dziecka w bezrobocie? Wydaje się, że matka, która ma wybór i możliwość spędzenia czasu z dzieckiem to właśnie wybierze, niestety nie zawsze może sobie pozwolić na ten komfort, bo wraz z urodzeniem dziecka wzrastają wydatki, a zasiłek nie zawsze daje rade je pokryć, poza tym któregoś dnia się skończy.