Rozmowa o pracę czyli jak dobrze wypaść przed przyszłym pracodawcą

Rozmowa o pracę czyli jak dobrze wypaść przed przyszłym pracodawcą Wysyłając nas życiorys do różnych pracodawcach prędzej czy później jesteśmy zaproszeni na rozmowę o pracę. Jest to jeden z najbardziej stresujących momentów w naszym życiu, dlatego warto dobrze się do niego przygotować. Przede wszystkim przed rozmową należy zadać sobie pytanie – czego mogą od nas oczekiwać? Czy praca jest formalna i na rozmowę trzeba włożyć garnitur czy będzie to praca fizyczna, gdzie garnitur nie do końca będzie na miejscu. Zrobienie dobrego pierwszego wrażenia jest konieczne, aby dostać pracę. Sama rozmowa jest drugorzędna, jeżeli wywrzemy negatywne skojarzenie w pierwszej chwili nie pomorze nam nawet największa wiedza branżowa czy doświadczenie zawodowe. Uśmiech, miły ton powitania, pewność siebie to podstawy przy każdej rozmowie. Duża liczba pracodawców przy pierwszej rozmowie nawet nie porusza tematów branżowych. Ważniejsze jest dla nich, czy będziemy w stanie dopasować się do innych pracowników.

Kategoria: Biznes. Tagi: , ,

Kiedy najlepiej rozglądać się za nową pracą?

Kiedy najlepiej rozglądać się za nową pracą? Wydawać by się mogło, że nową pracę zaczynamy szukać, gdy tracimy obecną. Czy takie podejście jest rozsądne? Jakie są plusy szukania pracy, gdy mamy stałe zatrudnienie? Przede wszystkim nie jesteśmy zdesperowani. Nie musimy przyjąć pierwszej zaproponowanej nam oferty, możemy sami proponować interesujące nas stawki wynagrodzenia. Dyskutować nad zakresem obowiązków i w końcu możemy powiedzieć, że warunki przedstawione przez potencjalnego pracodawcę nie są dla nas satysfakcjonujące. Do rozmowy kwalifikacyjnej podchodzimy na luzie i na trzeźwo, nie stresujemy się, w związku z czym robimy lepsze wrażenie. Jesteś zadowolony ze swojej pracy? Czy może Ne do końca podoba ci się to co robisz? Nie musisz wszystkiego rzucać od razu, możesz jednak na spokojnie szukać czegoś bardziej inspirującego. Zawsze może okazać się, że akurat to ogłoszenie będzie spełnieniem marzeń i ambicji. Nie dajmy się ograniczać świadomości, że mamy pracę i nie możemy jej zmieniać.

Kategoria: Bez kategorii. Tagi: , ,

Stosunek umowy

Stosunek umowy W konkretnym przypadku, najczęściej, na treść stosunku umownego wpływają (kształtując jego treść) jedynie niektóre z nich. Dotyczy to w szczególności kształtowania treści konkretnych stosunków ubezpieczenia. Stosunki ubezpieczenia nawiązywane w grupie ubezpieczeń obowiązkowych kształtowane są przede wszystkim składanymi przez strony je nawiązujące oświadczeniami woli i przepisami prawnymi (przede wszystkim kodeksu cywilnego, ustawy o działalności ubezpieczeniowej i właściwego rozporządzenia ministra finansów). Jak się ma tu budownictwo, nieruchomości, czy też architektura? Natomiast stosunki ubezpieczenia nawiązywane w grupach ubezpieczeń dobrowolnych kształtowane są przede wszystkim składanymi przez strony je nawiązujące oświadczeniami woli, przepisami prawnymi (przede wszystkim kodeksu cywilnego i ustawy o działalności ubezpieczeniowej) oraz ogólnymi warunkami ubezpieczeń wydanymi przez danego ubezpieczyciela (w ramach normy kompetencyjnej zawartej w art. 6 ustawy o działalności ubezpieczeniowej). Postępujący nieustannie rozwój motoryzacji na świecie, w tym zwłaszcza w Polsce, łączy się niestety z równie gwałtownym wzrostem liczby wypadków samochodowych. W ich wyniku poszkodowanymi są nie tylko posiadacze pojazdów mechanicznych, ale również wiele innych osób, korzystających z dróg publicznych, np. przechodnie, rowerzyści i tak dalej. Już dzisiaj liczba wypadków drogowych notowanych w Polsce oraz osób rannych i ofiar śmiertelnych uzasadnia twierdzenie, iż problem ten staje się zagrożeniem dla zdrowia publicznego i zagadnieniem społecznym o bardzo ważnym znaczeniu.

Kategoria: Bez kategorii. Tagi: , ,

Najniższa krajowa – czy ktoś jeszcze za to pracuje?

Najniższa krajowa – czy ktoś jeszcze za to pracuje? Czy da się przeżyć za najniższą krajową? W 2015 roku najniższa krajowa wynosi 1286,16 zł w przypadku pracy na pełen etat. Jest to kwota tak niska, że trudno sobie wyobrazić jak można za nią przeżyć, nie mówiąc już o chociażby wychowaniu dziecka czy wynajęcia mieszkania. Jest to kwota, która wystarczy na opłatę jednego pokoju – koszt takiego wynajmu to na ogół 500 zł. Zostaje niecałe 800 zł z czego często część idzie na dotarcie do pracy, opłaty za telefon, rachunki. Powiedzmy, że z tej kwoty zostaje nam 700 zł. Jeżeli chcemy raz na jakiś czas kupić coś do ubrania, buty chociażby kwota ta zostanie uszczuplona o kolejne sto złotych. Zostaje sto złotych na jedzenie w tygodniu. Czy da się za to przeżyć? Oczywiście, że się da, ale czy nie jest to życie na skraju nędzy? Uniemożliwiająca skorzystanie z jakiejkolwiek rozrywki – chociażby wyjścia do kina czy kupienia książki? Jak za taką kwotę wysłać dzieci do szkoły – wyposażyć w podręczniki, ubrać?

Kategoria: Bez kategorii. Tagi: , ,